اسپانیا

انواع مهاجرت

مهاجرت اسپانیا

در سال ۲۰۰۳ (۱۳۸۳) دولت اسپانیا با اجرای طرح سه ماهه عفو عمومی به عده مشخصی از افراد بیگانه فاقد مدرک، امکان اقامت و تابعیت قانونی اعطا کرد. در سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۶) به ۸۴۱۷۰ نفر در اسپانیا تابعیت داده شد که بیشتر آنها اهل اکوادور، کلمبیا و مراکش بودند. بخش قابل ملاحظه ای از اتباع خارجی ساکن در اسپانیا از دیگر کشورهای غربی و مرکزی اروپا آمده اند و بیشتر آنها بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، هلندی و نروژی هستند و بیشتر در مناطق ساحلی مدیترانه و جزایر بالئاری به گذران دوره بازنشتگی مشغول هستند. جمعیت قابل توجهی از اسپانیایی تبارها در سایر نقاط جهان به ویژه در آمریکای لاتین زندگی می کنند. با آغاز قرن پانزدهم جمعیت زیادی از ایبریایی ها وارد آمریکای لاتین شدند. امروزه بیشتر سفیدپوستان آمریکای لاتین ریشه ای از اسپانیا و پرتغال دارند. .
جمعیت قابل توجهی از اسپانیایی تبارها در سایر نقاط جهان به ویژه در آمریکای لاتین زندگی می کنند. با آغاز قرن پانزدهم جمعیت زیادی از ایبریایی ها وارد آمریکای لاتین شدند. امروزه بیشتر سفیدپوستان آمریکای لاتین ریشه ای از اسپانیا و پرتغال دارند.

قوانین اخذ تابعیت یا اقامت اسپانیا

تابعیت اسپانیا در صورت وجود یکی شرایط زیر امکان پذیر است :

• اقامت و زندگی به مدت حداقل ده سال در این کشور .
• افرادی که تبعه کشورهایی مانند فیلیپین یا آمریکای شمالی که سابقا جزو مستمرات اسپانیا بوده اند بعد از دو سال اقامت در اسپانیا می توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند.
• قانون خون و خاک از مسائل مهم در تابعیت و اقامت اسپانیا می باشد، اشخاص ذیل از طریق اعمال خون دارای تابعیت اسپانیا می شوند :

o طفلی که یکی از والدین وی تبعه اسپانیا می باشد صرفنظر از محل تولد وی اسپانیایی محسوب می گردد.
o طفلی که از والدین غیراسپانیایی، که یکی از آن ها در اسپانیا متولد شده باشد.

• کلیه کسانی که در اسپانیا متولد شده اند.
• کسی که با تبعه اسپانیایی ازدواج نماید (چنانچه یک نفر با یک فرد اسپانیایی ازدواج کند می تواند جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج اقدام نماید
 

تابعیت مضاعف

اگر شما موفق شدید شهروندی این کشور را اخذ کنید، شما باید به سوگند وفاداری خود را به پادشاه و تبعیت از قانون اساسی اسپانیایی را انجام دهید. مگر در مواردی که شما از یک کشور اسپانیایی و یا آمریکایی یا آندورا، فیلیپین، گینه استوایی یا پرتغال، نیز در صورتی که شما ملیت قبلی خود را نفی کنید. یهودیان سفاردی و بازماندگان همچنین می توانند شهروندی اصلی خود و ملیت دوگانه خود را حفظ کنند.
اگر فرد تابعیت اسپانیایی خود را در خارج از کشور برای بیش از سه سال فسخ کند تا ملیت دیگری را بگیرید (و یا از ملیت های قدیمی خود استفاده استفاده کند)، مگر اینکه در آن دوره سه ساله رجیستری مدنی خود را برای حفظ ملیت اسپانیایی انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر

• وب سایت وزارت اسپانیایی امور خارجه: این نسخه انگلیسی وب سایت برای وزارت اسپانیایی امور خارجه، تأمین اطلاعات ویزا و مهاجرت به این کشور است.
• وب سایت وزارت اسپانیایی اشتغال و تامین اجتماعی: این وب سایت به زبان اسپانیایی برای اطلاعات در مورد اشتغال و سیاست امنیت اجتماعی در این کشور است.

لغو تابعیت

تابعیت اسپانیا ممکن است به دو طریق زیر ترک شود :
• الف) ترک ارادی تابعیت :
ترک ارادی تابعیت اسپانیا در قانون مجاز است. برای ترک تابعیت این کشور متقاضی باید از دولت تقاضای ترک تابعیت نموده و پاسپورت اسپانیایی خود را تحویل مقامات صلاحیت دار دهد.
• ب) سلب تابعیت اسپانیا :
هرگاه تبعه اسپانیایی به صورت اختیاری تابعیت کشور دیگری را بغیر از کشورهایی که دولت اسپانیا با آن ها معاهده منعقد نموده اخذ نماید تابعیت اسپانیایی وی سلب خواهد شد.

انواع اقامت، روادید (ویزا)

• مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
• مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یا تخصص
• مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت بلحاظ تمکن مالی
• مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
مهاجرت به تولد
 

شرایط اخذ اقامت:

1.تمام افرادی که اقامت دریافت می کنند، باید حداقل 6 ماه در سال در اسپانیا زندگی کنند.(موارد خاص این خصوص نیز وجود دارد)
2.فرزندان اگر در سن مدرسه رفتن باشند، الزاما باید در اسپانیا مدرسه بروند.
3.تمام کسانی که درخواست اقامت اسپانیا را دارند باید حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس و یا مدرک زبان (A1) اسپانیایی از مراکز معتبر داشته باشند. .(موارد خاص این خصوص نیز وجود دارد)
4.متقاضی بعد از دریافت اقامت اسپانیا حتما باید در اسپانیا ملک مستقل اجاره کرده و یا خریداری نماید.
 

شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپوررت (تابعیت):

اقامت دائم اسپانیا به خودی خود به دریافت شهروندی اسپانیا منجر نمی شود.
بعد از ده سال زندگی در اسپانیا (هر سال حداقل 183 روز) می توان برای دریافت پاسپورت و شهروندی اسپانیا اقدام کرد.
دانستن زبان اسپانیایی برای کسب شهروندی نیاز است.
 

ویزای طلایی (شرایط خاص)

تغییرات قوانین در مورد ویزای طلایی اسپانیا:

در سال 2015 تغییراتی در ویزای طلایی به منظور جذب بیشتر سرمایه گذاران ایجاد شد:

• این ویزا برای دو سال بدون نیاز به تمدید، معتبر است.
• همه ی فرزندان و پدر و مادر سرمایه گذار مجاز به دریافت اجازه اقامت خواهند بود.
• مجوز اقامت اکنون شامل حق کار در اسپانیا نیز میشود.
• افراد متاهل، دیگر نیاز به پرداخت 500.000 یورو هر کدام به صورت جداگانه نیستند که واجد شرایط شوند. این امر شامل زوج هایی که رسماً ازدواج نکرده اند اما با هم زندگی میکنند نیز میشود.
• برای تمدید ویزا، دیگر نیازی به حضور در اسپانیا نیست.
• دانستن زبان اسپانیایی برای کسب شهروندی الزامی نیست.
 

هزینه ها و جدول زمانی

در این کشور هزینه پردازش درخواست تابعیت غیر قابل استرداد است، که این هزینه متفاوت است و می تواند بین 60-100 EUR باشد حتی اگر بعد از مدتی برنامه سفر خود را رها کنید. هزینه نیز ممکن است به صدور گواهی و مدارک مورد نیاز برای درخواست باشد.
• گر شما قصد برنامه ریزی کردن جهت ازدواج در اسپانیا را در سر دارید بادید بدانید که این فرایند تحت بوروکراتیک خواهد بود و تمامی مناطق زندگی را در بر خواهد گرفت.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند؛ ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.
جهت تقاضای روادید اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای روادید و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید و امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.
توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید. اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. در زمان مصاحبه، فرم تقتضای ویزا را باید همراه با دیگر مدارک ارائه دهید.
توجه: اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. این فرم باید در دو نسخه باید تکمیل شود.
 

مدارک موردنیاز

مدارکی که باید در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید (علاوه بر فرم) شامل موارد زیر است؛ توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت اسپانیا می‌ماند.

• کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.
• در صورت عدم پذیرش شما برای ویزای اسپانیا، مدارک بازگردانده نخواهد شد.
• شناسنامه ایرانی
• گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. دو سری کپی از صفحات یک تا سیزده گذرنامه باید همراه مدارک باشد.
• دو قطعه عکس رنگی

- در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
- ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ?0 در ?0 میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت 32 میلی‌متر.

• طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
• دعوت‌نامه ؛ خانواده یا دوست مقیم اسپانیا شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.

- اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در اسپانیا یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در این کشور هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت )

• برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی.

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی؛

• گواهی حساب بانکی به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب. (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب(
• گواهی اشتغال به کار متقاضی با قید سمت، تاریخ شروع کار، میزان درآمد و کپی لیست پرداخت حق بیمه‌های اجتماعی.
بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، نتیجه مشخص می شود.

سرمایه گذاری

کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که طبق قانون مصوب 2013 با اعطای "ویزای طلایی" به سرمایه‌گذاران خارج از اتحادیه اروپا، اقامت یک ساله قابل تمدید آسان تا 5 سال اعطا می‌کند. این کشور با اقتصادی رو به رشد، خانه‌های ارزان، استانداردهای بالای زندگی و بهداشت و درمان، بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی مشاغل متعدد است. متقاضی در ابتدا یک اقامت موقت دو ساله دریافت خواهد کرد که پس از آن قابل تمدید است. احتیاجی به زندگی کردن در اسپانیا نیست، تنها سالی یک بار سفربه اسپانیا ضروری است و بعد از پنج سال در صورتی که ملک خریداری شده در اسپانیا را نفروخته باشند، اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهند نمود. روند این کار حدود سه ماه طول خواهد کشید.

روش سرمایه گذاری

• خرید ملک مسکونی به ارزش حداقل 500,000 یورو، با خرید ملک به ارزش به این مبلغ می توان اقامت اسپانیا را اخذ کرد. متراژ و موقعیت ملک اهمیتی برای کشور اسپانیا ندارد
• سرمایه گذاری یک میلیون یورو به صورت اوراق قرضه دولتی
• سرمایه گذاری یک میلیون یورو به صورت سهام یک شرکت اسپانیایی

توجه : اقامت در اسپانیا با خرید ملک نیز امکان پذیر بوده است، اخیرا سختگیری هایی بر این روش مطرح است لذا در حال حاضر اقدام این روش توصیه نمی شود.
 

مزایای دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری:

1.متقاضی، پدر، مادر، همسر و فرزندان زیر 21 سال ایشان از ابتدا مشمول دریافت اقامت دائم می شوند.
2.استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر
3.عدم نیاز به ثبت شرکت و راه اندازی تجارت
4.معاف از پرداخت مالیات سالانه
5.عدم محدودیت سنی
6.سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان

تمکن مالی

 

در صورتی که سرپرست خانواده ثابت نماید ماهیانه 2500 یورو برای خود، 1000 یورو برای همسر و 500 یورو برای هر یک از فرزندان تحت تکفل خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی می باشد.

این درآمد ثابت می تواند از چهار محل ثابت شود:
1. سود سپرده بانکی
2. اجازه نامه ملکی
3. حقوق بازنشستگی
4. سود سهام بورس

متقاضی می تواند پس از گذشت 5 سال از زمان دریافت اقامت، درخواست اقامت دائم و پاسپورت کند.

مدارک لازم
1.مدارک تمکن مالی (گواهی سود سپرده بانکی- اجاره نامه رسمی- حکم بازنشستگی و فیش حقوقی-گواهی سود سهام بورس)
2.پاسپورت
3.مدرک شغلی
4.چهار قطعه عکس
5.شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل
6.گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام افراد خانواده لازم به ذکر است که متقاضی با گرفتن اقامت از روش تمکن مالی، فقط اجازه کار کردن از طریق ثبت شرکت را دارد و حق کار استخدامی ندارد.

مدت پروسه دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی 4 ماه می باشد.
 

مزایای دریافت اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

• معاف از پرداخت مالیات سالانه
• عدم محدودیت سنی
• عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
• امکان گرفتن اقامت برای همسر و فرزندان، حتی فرزندان بالای 18 سال
• امکان گرفتن اقامت برای پدر و مادر متقاضی اصلی
• سهولت در تمدید و درخواست اقامت دائم پس از 5 سال
• امکان اقامت، تجارت، تحصیل در کشورهای عضو شنگن پس از دریافت اقامت دائم
• مسافرت به 155 کشور بدون ویزا شامل شنگن
• امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در عرصه بین المللی
• سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله امریکا و کانادا و انگلستان
• ملزم نبودن به اقامت فیزیکی در این کشور

دانشجویی

اقامت دانشجویی(سه ماه)

مدارک لازم ویزای دانشجویی
• گرفتن پذیرش و دیگر شرایط تحصیل از یکی از دانشگاههای اسپانیا
• ترجمه ی تمام مدارک تحصیلی به زبان اسپانیایی همراه مهر دادگستری و مهر وزارت امور خارجه

در صورت عدم پذیرش شما برای ویزای اسپانیا، مدارک بازگردانده نخواهد شد.
• شناسنامه ایرانی و ترجمه رسمی
• گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه باشد. دو سری کپی از صفحات یک تا سیزده گذرنامه باید همراه مدارک باشد.
• دو قطعه عکس رنگی

- در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد،
- ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ?0 در ?0 میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت 32 میلی‌متر.

- طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
• اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی و گواهی صحت پزشکی (گواهی معمولی که شما از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردارید)
• تکیل فرم مخصوص درخواست ویزای دانشجویی از سفارت اسپانیا پرداخت به ازای هر نفر 60 یورو
• رزرو هتل در اسپانیا و یا در صورت استفاده از منزل دوستان و آشنایان ارائه کپی سند یا قرارداد آن الزامی است
• مدرکی گردش مالی حساب شما در مدت شش ماه (نزدیک زمانی که برای ویزا اقدام می نمایید (و یا حساب اقوام درجه یک مثل پدر و مادر به میزان حصول اطمینان کنسول از تامین مالی متقاضی .
• نامه ی تمکن مالی است که نشان دهنده ی وضعیت دارایی شما می باشد که به صورت معمول برای یک سال زندگی و تحصیل در کشور اسپانیا حدود 12 هزار یورو می باشد.
• فیش حقوقی متقاضی یا حمایت کننده مالی ایشان
• گرفتن وقت قبلی برای تحویل مدارک

نکته مهم :
وقت سفارت باید به صورت آنلاین انجام میشود.
به صورت معمول سفارت بعد از 20 روز جواب شما را می دهد.
برای ویزای تحصیلی در ابتدا، ویزای 3 ماهه صادر می شود که قابل تمدید می باشد و افراد پس از حضور در خاک کشور اسپانیا این ویزا را تمدید می کنند.

استعدادهای ورزشی

متن موجود نیست.

کار

قوانین و شرایط کار دانشجویی در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری نیز وجود دارندجهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص میتوانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.
بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند به کار دانشجویی در اسپانیا در حین تحصیل هستند. البته کار به همراه تحصیل دراسپانیا رایج می باشد. لذا قبل از هر گونه اقدام میباست مقداری اطلاع در این زمینه داشته باشید.
در اغاز دانشجویان بین المللی در یافتن کار با مشکل مواجه می شوند، چرا که کار فرمایان اسپانیایی ترجیح می دهند افراد اسپانیایی را برای کار استخدام نمایند . به این دلیل که بسیاری از افراد اسپانیایی اموزش دیده هستند و شرایط لازم برای استخدام را دارند، البته یافتن شخصی که بتواند جایگاه دیگری را پر کند کار بسیار دشواری نیست. بسیاری از دانشجویان کالج اسپانیا در صنایعی که نیاز به تجربه و تخصص خاصی ندارد مشغول به کار هستند.
اگر شما دانشجویی هستید که از اتحادیه اروپا برای تحصیل به کالج اسپانیا امده اید به راحتی می توانید برای کار در اسپانیا اقدام کنید. لذا در ابتدا میبایست در اداره امنیت اجتماعی نام نویسی کنید. چرا که با ثبت نام در این مکان شانس یکسانی در خصوص کسب شغل یا کار دانشجویی در اسپانیا با یک فرد اسپانیایی دارید.
اگر شما از کشور دیگری وارد اسپانیا شده اید میبایست از کنسولگری اسپانیا اجازه کار را دریافت نمایید که این امر با اقامت 90 روزه شما محقق می شود. بنابراین شما به عنوان یک دانشجو، امکان کار دانشجویی در اسپانیا به صورت کارآمموزی را دارید و در صورت علاقه می توانید با انجمن بین المللی دانشجویی در خصوص اگاهی از اقتصاد و بازرگانی اسپانیا تماس حاصل فرمایید.
استخدام در اغلب شرکت های اسپانیایی مستلزم صحبت کردن و درک این زبان می باشد.

یافتن شغل در اسپانیا
اکثر شغل هایی که برای دانشجویان کالج اسپانیا وجود دارد شغل های فصلی هستند بدین معنا که شما تنها در ماه هایی خاص از سال می توانید مشغول به کار شوید لذا ساعات کاری شغل ها ی پاره وقت در اسپانیا 40 ساعت در هفته می باشد. فراموش نکنید که اکثر اوقات یافتن شغل پاره وقت به صورت کار دانشجویی در اسپانیا در حین تحصیل دشوار است.
اگر شما علاقه مند به کار تمام وقت هستید و تمایل به تحصیل پاره وقت دارید در این مقاله راه حل هایی را به شما پیشنهاد می دهیم. بسیاری از تاجران شهرهای اسپانیا از خواب نیمروز که مابین ساعات 2 تا 5 می باشد لذت می برند ساعاتی در روز که کسب و کار را تعطیل می کنند و از ارامش در حین کار لذت می برند و اصطلاح “خواب نیمروز افسانه نیست “را به کار می برند.
در ذهن داشته باشید که ظاهر افراد در اسپانیا همه چیز محسوب می شود. شاید این موضوع در کشور شما نادرست باشد اما در اسپانیا معیار ظاهر برابر با سطح مهارت افراد می باشد. لذا برای مصاحبه کار دانشجویی در اسپانیا نحوه لباس پوشیدن شما افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین برای دانشجویان کالج شغل هایی در میخانه، باشگاه و مشروب فروشی وجود دارد ( که بستگی به موقعیت شما دارد ). لذا اگر شما علاقه مند به کار در شب یا کار نیمه وقت هستید اینان اماکن مناسبی برای شروع می باشند. به طور متوسط دستمزد های اسپانیا کم تر از سایر نقاط جهان است و سومین کشور از نظر دستمزد کم در اروپا محسوب می شود. البته هزینه زندگی در این کشور کم است و برای کارگران تمام وقت 24 روز تعطیلات در سال باضافه محیط کاری مناسب در نظر گرفته می شود.
پیدا کردن کار حقوقی در اسپانیا و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در اسپانیا نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.
اگر شما مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده اید و انتظار شغلی با درامد خوب را دارید در ابتدا میبایست تصمیم به اقامت در اسپانیا بگیرید. متوسط در امد سالانه برای دانشجوی مقطع کارشناسی 13800 یورو یا 18500 دلار می باشد. برخی کارفرمایان بیش از 73500 یورو در سال به افراد با مدرک کارشناسی می دهند. قانون کار اسپانیامختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن تحقیق کرد.
کار دانشجویی در اسپانیاامکان پذیر است اما باید قبل از شروع اجازه کار اسپانیارا دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

کار فرمایان برتر در اسپانیا

• تلفونیکاد اسپانا
این شخص مشهور ترین کار فرما در سراسر اسپانیا است که بیش از 95000 شخص را در شرکت مخابراتی خود استخدام کرده است.

• گراپو سانتاندر
این فرد گروه بانکی بسیار بزرگی در سراسر کشور در سطح بین المللی دارید. سانتاندر به عنوان برترین بانکدار و مشهورترین کار فرما در نظر گرفته شده است.

• ال کرت اینگلس
ال کرت اینگلس از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای در اسپانیا می باشد که در سال 1940 توسط رامون ارسس تاسیس شد. او یکی از برترین کارفرمایان برای دانشجویان کالج محسوب می شود. مکان این فروشگاه ها در مادرید، گالیسیا و دیگر شهر ها است.

• کیمبرلی کلارک
کیمبرلی کلارک یکی از حامیان محصولات خانگی برند هاگیز، کتکس و کوتنل محسوب می شود. مشاغلی مانند بازاریابی، حسابرسی و بسیاری از مشاغل دیگر در این مجموعه وجود دارند.
البته مکان های دیگری برای کار دانشجویی همانند سوپر مارکت، فروشگاه، میخانه، رستوران، بار مشروب فروشی و… وجود دارد.
 

کار در منزل

اگر شما به کارهای فصلی علاقه مند هستید یا جویای کاری با زحمت کمتر هستید، کار در منزل گزینه خوبی است. بسیاری از افراد کار در منزل را انتخاب می کنند و این کاریست که حتی دانشجویان کالج به صورت کار دانشجویی در اسپانیا قادر به انجام ان هستند. مزایای بسیاری در خصوص کار در منزل وجود دارد. لذا اجازه دهید نگاهی اجمالی به ان ها بیاندازیم.
حتی دانشجویان کالج هم می توانند پدیده کار در منزل را در حیطه ی کار خود قرار دهند چرا که موقعیت های بسیاری برای افرادی که می خواهند مخارج دانشگاهیشان را به صورت کار دانشجویی در اسپانیا پرداخت کنند وجود دارد.
کار در منزل دامنه ی بسیار گسترده ای دارد، نوشتن مقاله در اسپانیا بسیار رایج است و همانند کاریست که شما با اتصال به کامپیوتر و اینترنت انجام می دهید. از دیگر کارهای در منزل ترجمه است، لذا اگر شما مسلط به زبان اسپانیایی، خدمات مشتری، مراقبت از کودک و خدمات نگهداری هستید جهت کار در منزل اقدام نمایید.
مقدار پول دریافتی از کار در منزل با توجه به مهارت، شغل، ساعات کاری متفاوت است. لذا برای پیدا کردن شغلی که متناسب با احتیاجات شما باشد به وب سایت مراجعه نمایید. قطعا کار در منزل امریست که ارزش توجه دارد.

ازدواج و روابط زندگی

تابعیت از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند اسپانیایی پس از یک دوره اقامت یک ساله در این کشور ازدواج کرده ، شما می توانید شهروندی این کشور را کسب کنید. برای متقاضی شهروندی استاندارد، لازم نیست 10 سال صبر نموده تا درخواست اعمال شود. متقاضی صرفا باید شهروندی خود را تبدیل به تابعیت اسپانیایی کنید. متقاضی همچنین می تواند تابعیت اسپانیایی را به عنوان بیوه اسپانیایی، در زمان مرگ همسر اسپانیایی خود با ارائه مدرک رسمی دریافت کند.

مراسم ازدواج در اسپانیا
• ازدواج مدنی: ازدواج مدنی به فرایند ازدواج از طریق قانونی که جنبه های مذهبی را در خواهد گرفت اطلاق می شود. باید بدانید که با ازدواج کردن از این طریق تمامی حقوق مالکیت، ارث، حقوق بازنشستگی افراد حفظ خواهد شد و این امر برای تمامی انواع زوجین صدق خواهد کرد.
• مشارکت مدنی: بسیاری از جوامع خود مختار اسپانیا از فرایند اتحادیه های مدنی، شروع زندگی بدون ثبت آن در دفاتر ثبت که معمولا بین زوج های همجنس اتفاق می افتد استفاده خواهند کرد. باید بدانید که حقوق خویشاوندی، ارث و اموال برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.
• ازدواج مذهبی: کاتولیکان رومی، پروتستان ها، یهودیان و مسلمانان قادر به ازدواج در اسپانیا بدون در نظر گرفتن شرایط دوم ازدواج مدنی خواهند بود. این ازدواج به صورت قانونی می باشد. بخاطر داشته باشید که قوانین در نظر گرفته شده برای این نوع ازدواج همانند حقوق اتحادیه های مدنی خواهد بود.

شرایط قوانین و مقررات ازدواج در اسپانیا
• زوج های همجنس ممکن است ازدواج خود را اسپانیا را به ثبت برسانند، چرا که این امر امکان استفاده از حقوق قانونی را برای آنان مقدور می سازد ، علاوه براین آنان از مزیت پذیرش و مالیات بر ارث برخوردار خواهند شد. دیگر مزایای در نظر گرفته شده مواردی نظیر: حقوق بازنشستگی و بازماندگی، به رسمیت شناخته شدن اهداف مهاجرت، عزیمت کردن برای اهداف مالیاتی، مالیات بر ارث، حفاظت از خشونت های خانگی را بر خواهد گرفت. این نکته را به خاطر داشته باشید که عدم ثبت نام ازدواج می تواند عواقب جدی را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال این امر عدم بهرمندی از مالیات بر ارث اسپانیا را در بر خواهد داشت.
• الزامات مورد نیاز برای ازدواج مذهبی با توجه به فرقه و مکان زندگی متقاضیان خواهد بود. چرا که ازدواج مذهبی تحت قانون به رسمیت شناخته شده اسپانیا می باشد این درحالیست که گواهی رسمی ازدواج بایستی توسط مقامات مدنی محلی به ثبت برسد. بنابریان ثبت مجاز ازدواج و انجام ترتیبات در اداره ثبت احوال بسیار مهم تلقی خواهد شد. جهت ثبت ازدواج مذهبی شما ملزم به ارائه تمامی اسناد و مدارک خواسته شده نیز خواهید بود.

فرایند ازدواج در اسپانیا
• فرایند ازدواج در اسپانیا روند اداری خاص خود را دارد و زمان بر است. بنابراین متقاضیان نیاز به زمان کافی برای کارهای اداری داشته و پیش بینی آن لازم است و در وحله اول هر دو طرف بایستی موارد مورد نیاز برای پردازش فایل که مطابق با قانون ثبت نام می باشد را انجام دهند. الزامی است تمامی موارد بایستی از طریق قانونی صورت گیرد.
• در صورتی که هیچ یک از طرفین شهروندی اسپانیایی را در اختیار نداشتند دارا بودن شهروندی حداقل یکی ازطرفین بایستی به مدت حداقل 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد اگر هر دو زوج متعلق به این کشور بودند درخواست جهت اخذ اقامت ضروری نخواهد بود. تمامی شرایط زوجین در اداره ثبت مدنی بررسی می شود. پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر با وب سایت دولت اسپانیا و یا دادگستری این کشور ثبت میگردد.
• فرایند در نظر گرفته شده برای ازدواج مدنی با ارائه یک درخواست جهت اخذ مجوز ازدواج آغاز خواهد شد. افرادی که قصد ازدواج دارند می بایست این گواهی را در اختیار داشته باشند. این گواهی با توجه به شرایط صادر می شود و این درخواست بایستی به صورت قانونی تکمیل گردد و مجوز ازدواج نیز اثبات گردد. متقاضیان ازدواج مدنی بایستی به اداره ثبت مدنی مراجعه نمایند (کسب اطلاعات بیشتر در وب سایت وزارتخانه مطبوع اسپانیا مقدور می باشد). باید بدانید که مراسم ازدواج در تالار شهر و یا دادگاه منطقه Juzgado برگزار خواهد شد.
• همانطور که گفته شد شرایط ازدواج مذهبی با توجه به فرقه و منطقه زندگی افراد می باشد و این شرایط مابین متقاضیان مختلف است. چرا که جهت ازدواج اسلامی یا یهودی و یا پروتستانی افراد ملزم به اخذ مجوز ازدواج از مقامات مدنی خواهند بود. برای ازدواج کاتولیک، اسناد مورد نیاز بایستی به کشیش معرفی گردد. اگر شما قصد برگزاری یک جشن کاتولیک را در سر دارید و یا اینکه نامزد شما یک فرد خارجی در این کشور می باشد شما بایستی با اسقفی که متعلق به آن منطقه می باشد تماس بگیرید. ترتیب ازدواج کاتولیکی یک تا سه هفته به طول می انجامد و به مدارک ذکر شده در ذیل نیاز می باشد:
o فرم شناسنامه باگواهی تایید (Notarised) به همراه ترجمه به زبان اسپانیایی
o مدرک غسل تعمید: این موضوع باید در دوره شش ماه قبل از عروسی توسط اسقفی صادر و تصدیق شود و ترجمه اسپانیایی پیوست شود.
o اثبات رضایت هر دو طرف به ازدواج
o متقاضیان ازدواج مدنی بایستی مدارک لازم را به همراه داشته باشند چرا که بایستی گواهی ازدواج را ادارات بومی مدنی در اختیار داشته باشند. باید بدانید که تایید مدارک و گواهی ثبت ازدواج در اداره ثبت ازدواج ضروری خواهد بود.

مدارک مورد نیاز
• فرم بلند گواهی تولد – فرم محضری و ترجمه شده به زبان اسپانیایی.
• گذرنامه معتبر و حداقل در چهار نسخه – مورد استفاده در زمان فایل بندی برایEmpadronmiento، Residenciaand و برای اعمال ازدواج.
• گواهی وضعیت تاهل در Estado
• گواهی عدم ممانعت، که می تواند از دفتر ثبت کشور گرفته شود.
• مدرک طلاق – در صورت وجود ثبت گواهی ازدواج در تالار شهر اسپانیا یا پادرون
• فرم درخواست – نسخه قابل چاپ (سه نسخه) در صورت تکمیل فرم extranjeria و ارائه فایل آن به ایستگاه پلیس ملی.
• ارائه پاسپورت و یک کپی از آن ضروری می باشد.
این روند ثبت نام برای مقیمان در استان می باشد که البته این مدارک در برخی از استان ها نیاز می باشد اما ممکن است در همه جا قابل اجرا باشد. ناگفته نماند که ارائه آدرس خود در فرم ثبت نام ضروری خواهد بود. چرا که این آدرس نشان دهنده مجوز و قرارداد شما می باشد.

روش ارائه مدارک
• به همراه داشتن یک کپی از گذرنامه، • اسناد و مدارک مرتبط با ازدواج به اداره ثبت محلی ضروری خواهد بود.
• وجود دو شاهد با ارائه گذرنامه یا مدرک شناسایی معتبر
سپس مقامات مربوطه مسئولیت پردازش اطلاعات و ثبت نام متقاضی را بر روی سیستم بر عهده خواهند داشت و پس از آن تمامی اطلاعات در هیئت مدیره عمومی به مدت 21 روز نمایش داده خواهد شد. پس از 10 روز متقاضی تاریخ مصاحبه که بخشی از فرایند ازدواج است را دریافت خواهد کرد.
در صورت عدم آشنایی با زبان اسپانیایی همراهی وکیل اسپانیایی و یا مترجم ویا وجود فردی که اسپانیایی صحبت کند و متقاضی را در این روند امور یاری کند الزامی است.

مرحله مصاحبه:
• پس از گذشت 10 روز متقاضی دعوت به شرکت در جلسه مصاحبه می گردد و فرایند انجام امور ممکن است تا 6 هفته به طول بیانجامد. در این مصاحبه سوالات عموما حول محور اثبات شرایط و اثبات درخواست متقاضی می باشد
• برگزاری مراسم ازدواج در اسپانیا که مراسم ازدواج در دادگاه و یا سالن شهر که توسط شهردار و یا عضو شورا صورت می گیرد برگزار خواهد شد. پس از مراسم، ازدواج به رسمیت شناخته شده و تاریخ، زمان و محل ازدواج ثبت خواهد شد.
• برگزاری مراسم مذهبی پس از مراسم رسمی و مدنی به دلخواه است که معمولا این مراسم برگزار می شود.
• در صورتی نا موفق بودن و یا هر عللی که موجب عد م ثبت ازدواج شود، ازدواج به رسمیت شناخته نخواهد شد
 

تابعیت اسپانیایی توسط تولد فرزند

در این مورد منشاء اسپانیایی افراد در نظر گرفته می شود و می توانند از این طریق برای تابعیت اسپانیایی (بدون در نظر گرفتن مدت اقامت ) و شرایط مورد نیاز:
• یک مادر یا پدر اسپانیایی باشد
• در این کشور از یک پدر و مادر خارجی متولد شده، اگر حداقل یکی از والدین آنها در این کشور به دنیا آمده باشد (به جز فرزندان دیپلماتها و کنسول ها در این کشور(
• به فرزند خواندگی گرفته شدن توسط یک اسپانیایی زیر 18 سال، و یا بیش از 18 که در طی دو سال گذشته فرزند خواندگی او به تصویب رسیده باشد.
• در این کشور از پدر و مادر خارجی که هویت ناشناخته داشته اند یا از کشور مبدا نامشخص بوده اند (وضعیت بدون تابعیت یا پناهندگی) به دنیا آمده اند، و یا اگر ملیت پدر و مادر از نظر قانونی به صورتی باشد که بر روی فرد منتقل نشود.

همچنین شرایط دیگری سبب واجد شرایط بودن شهروندی اسپانیایی می گردد، که در آن اقامت برای مدت یک سال مورد نیاز است.
• کسانی که در خارج این کشور متولد شدند و پدر و مادر آنها (همچنین در خارج از این کشور به دنیا آمده اند) و پدربزرگ و مادربزرگ آنها ااسپانیایی اصل بودنده اند.
• کسانی که با یک حامی اسپانیایی یا پدر و مادر رضاعی زندگی میکنند
• کسانی که از حق خود برای به دست آوردن ملیت اسپانیایی توسط گزینه ورزشی استفاده میکنند.

رهبران دینی

متن موجود نیست.

کشورها
داغ ترین ها