انگلستان

درباره کشور

لندن،انگلستان

لندن، مخلوطی از یک شهر جهان سومی و یک شهر کاملا پیشرفته است. مساحت شهر نزدیک به یک‌هزار و 500 کیلومتر مربع است و جمعیت آن به 7 میلیون نفر می رسد.
مردم لندن هم مثل سایر هموطنانشان به زبان انگلیسی صحبت می کنند، با این حال احتمال دارد مردم شهرهای دیگر انگلستان برای ارتباط با اهالی این شهر به مشکل بربخورند. اصولا در انگلستان و در نواحی مختلف آن، لهجه‌ها کاملا با یکدیگر متفاوت است و مردم هر منطقه با لهجه‌ای که مخصوص خودشان است، صحبت می کنند.
 

بریتانیای کبیر

بریتانیای کبیر (انگلیس-ویلز و اسکاتلند) و ایرلند شمالی، انگلستان بزرگترین امپراطوری جهان بوده که بر 4|1 جمعیت جهان حکمرانی داشت. دو جنگ جهانی، چشم انداز جهانی را تغییر و منجر به پایان یافتن این سلطنت شد. انگلستان هنوز هم از نفوذ نظامی، فرهنگی و اقتصادی قابل توجهی در سطح جهان برخوردار است.
کشوری مدرن که الگوی مهمانپذیری و گردشگری است و خدمات مدرن را برای گردشگران فراهم می کند. چراکه انگلیس را با شهرهای مهیج، تاریخی و دهکده های زیبا و روستاهای جنگلی و ساحلی جذابیت بسیار دارد.این کشور با همه وسعتش میزبان گردشگران از سرتاسر جهان با هر سلیقه و ذائقه ای است.
انگلستان مجموعه‌ای از فرهنگ‌های متفاوت است. در طول سال‌های گذشته افراد زیادی از ملیت‌های گوناگون به ویژه هندی، بنگلادشی و چینی به این کشور مهاجرت کرده‌اند. لندن، بیشتر شبیه به شهری چند ملیتی است تا شهری انگلیسی. با این حال با دور شدن از مراکز بزرگ جمعیتی، هنوز بافت سنتی انگلیسی در این کشور حفظ شده است.


امید به زندگی در این کشور برای زنان 81 سال و برای مردان 76 سال است و دین اصلی آن مسیحیت. 7/2درصد از مردم آن مسلمان هستند.
این کشور با کانال مانش از فرانسه که در غرب آن قرار دارد جدا می‌شود. آب و هوایی نسبتا سرد دارد و پایتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود یدک می‌کشد. انگلستان کمی از ایالت Oregon آمریکا کوچکتر است، کوچکتر از نصف فرانسه و 30 بار کوچکتر از استرالیاست.
این کشور با آنکه عضو اتحادیه اروپا است اما هنوز به پول واحد آن یعنی یورو نپیوسته است و همچنان از پوند استفاده می‌کند. مقیاس‌های وزن و طول آن سیستم غیرمتریک است.
در همه پرسی‌ایی كه روز 23 ژوئن 2016 (3 تیر1395) در خصوص خروج یا ادامه عضویت بریتانیا دراتحادیه اروپا برگزارشد، 52 درصد از مردم این كشور به خروج كشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. اكنون روند خروج این كشور از عضویت اتحادیه اروپا كه به " برگزیت" Brexit) معروف شده درحال اجراست).

 

انگلستان

 

معرفی اجمالی:
جمعیت: 65,102,385 نفر آمار 2016 که 92.1% سفید پوست، 1.2% دو رگه، 1.8% هندی، 1.3% پاکستانی، 0.5% بنگلادشی، 0.4% سایر آسیایی ها، 1% سیاهپوستان کاریبی، 0.8% سیاهپوستان آفریقایی، 0.4% چینی ها و 0.6% سایر ملیت ها.
مساحت: 244،820 کیلومتر مربع
واحد پول: پوند استرلینگ
مذهب: 43% پروتستان، 10% کاتولیک، 3% مسلمان؛
زبانهای اصلی: انگلیسی، ولز، زبان بومی اسکاتلند، ایرلندی


افراد مشهور (در قید حیات): Judi Dench, Sean Connery (هنرپیشه) ، Alan Bennet (نمایشنامه نویس)، Martin Amis (نویسنده)، Paul McCartney (موسیقیدان)،David Hockney (هنرمند)، Bobby Charlton, David Beckham(فوتبالیست)، Andy Murray (تنیسور)، Paula Radcliffe (ورزشکار)،Monty Panesar (کریکت باز)


شرایط جغرافیایی و آب و هوا: در جنوب اسکاتلند و انگلیس زمینهای پست و در شمال مناطق کوهستانی وجود دارد. جزیره هایی نیز در این منطقه وجود دارد. ولز با 750 مایل نوار ساحلی عمدتاٌ کوهستانی است و ایرلند شمالی پر تپه است، دما بسیار معتدل و در طول سال متناوباٌ باران می بارد.


مرتفع ترین نقطه: Ben Nevis با 1.343 متر ارتفاع؛
وسعت مناطق آبی: 1.247 مایل مکعب؛
متوسط عمر: در مردان 77، در زنان 81 سال؛
متوسط تعداد فرزند برای هر مادر: 8/1؛
مرگ و میر نوزادان در هر 100.000 زایمان طبیعی: 8 نفر؛
مرگ و میر نوزادان در هر 1000 تولد: 6 نفر؛
میزان ایدز: 0.2%؛
تعداد پزشکان برای هر 1000 نفر: 2/3؛
میزان سواد: 99%؛


صنایع اصلی: خدمات مالی، گردشگری، بخش هنر و خلاقیت، صنایع با تکنولوژی بالا، تجهیزات حمل و نقل، مواد غذایی، ماشین آلات، محصولات شیمیایی، تجهیزات نظامی و دفاع، فلزات و محصولات فلزی؛


محصولات و احشام اصلی: ماکیان، گاو، ماهی، گندم، چغندر قند، سیب زمینی و جو؛
صادرات اصلی: نفت خام، مواد شیمیایی، ماشین آلات، وسایل موتوری، کالاهای مصنوع؛
تولید سرانه داخلی: 1.213.893 میلیون پوند؛
تولید سرانه برای هر نفر: 20.048 پوند؛
نرخ بیکاری: 5.3%؛
درصد جهانی تولید دی اکسید کربن: 2.01%؛


جاذبه های گردشگری: مناطق مرتفع اسکاتلند، دره Yorkshire، شهرهایBath، Edinburgh و لندن، ساحل ژوراسیک شهر Dorset، شهرDenvon، Corwall، ساحل Pembrokeshire، گذرگاه و دره عظیمAntrim،
رشته کوه های Snowdonia در شمال ولز، قله ها و منطقه Menai Straits .


غذاهای سنتی: ماهی و سیب زمینی سرخ کرده، Lavebread (یک نوع غذای دریایی) ، Haggis (پودینگ یا دسر دل و جگر و پیاز و ادویه)،Ulster fry (تخم مرغ ، سوسیس، سیب زمینی سرخ کرده و پنکیک)
تعداد توریست خارجی: 32.558.000 (2016)
شاخص آزادی رسانه (از 173): 23
کد تلفن: 0044
دامنه اینترنت: .uk

شهر لندن

 

بریتانیا، در سواحل شمال‌غربی اروپا قرار دارد و شامل دو جزیره اصلی است. یکی که اسکاتلند، ویلز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی و چهار ناحیه منحصر به فرد، تحت سلطه سیاسی و اقتصادی هستند؛ انگستان بزرگترین سرزمین در قلمرو بریتانیا می باشد.و همین طور بزرگترین شهر اروپا با جاذبه های تاریخی که به ثبت یونسکو رسیده اند.
شنیدن نام انگلیس واژه های زیادی را تداعی می کند همچون شاه آرتور و افسانه رابین هود و جنگل شروود، چالرز دیکنز و رمان های خیال انگیز و بی مانندشان.

 

پادشاه آرتور

 

پرچم انگلیس

زمینه پرچم این کشور آبی است با صلیب قرمز که نشانه سنت پاتریک، قدیس حامی ایرلند،
است که با نشانه صلیب سفید سنت اندرو، قدیس حامی اسکاتلند تلاقی می‌کند.
طراحی و رنگ‌های به کار رفته در پرچم این کشور را می‌توان در پرچم کشورهای تحت سلطه هم دید.رابین هود
 

سرود ملی:

God save our gracious Queen
Long live our noble Queen
God save the Queen
Send her victorious
Happy and glorious
Long to reign over us
God save the Queen

جغرافیا و جمعیت شناسی

جمعیت شناسی

خود شهر لندن طبق سرشماری‌‌های سال 2006 میلادی 7 میلیون و 512 هزار و 400 نفر جمعیت دارد. میزان تراکم جمعیتی این شهر 12 هزار و 331 نفر در هر مایل مربع (4.762 کیلومتر مربع) است. در سرشماری سال 2006 همچنین جمعیت کلانشهر لندن یعنی شهر به همراه حومه‌اش بین 12 تا 14 ملیون نفر تخمین زده شده است.
ترکیب نژادی این شهر هم بسیار گسترده است. 69.6 درصد شهر را سفیدپوستان از نژادهای مختلف تشکیل می‌دهند، 3.4 درصد شهروندان دو رگه هستند، 12.9 درصد متعلق به نژادهای جنوب آسیا هستند و 10.8 لندنی‌ها سیاهپوست هستند.
 

زندگی در انگلستان

افراد مقیم در كشور انگلستان از استاندارد بالای زندگی، آموزش و سـرگرمی برخوردار می گردند. نظام آموزشی بریتانیا از جایگاه والایی در جهان برخوردار است. استانداردهای تدریس و دستاوردهای دانشجویان از سطح مطلوبی برخوردار است و دانشگاهها و دیگر موسسات آموزش عالی شهرت جهانی دارند. سیستم بهداشت انگلستان، كه با سرمایه عمومی ایجاد شده، می كوشد همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رایگان به عموم نیازمندان ارائه دهد.
برخی واقعیت ها در نظر اول ممكن است تعجب بیننده را برانگیزد. مراجعه به كتاب های عمومی در انگلستان بیش از رفتن به سینما متداول است و تعداد بیشتری از افراد به جای رفتن به پارك های سرگرمی و كنسرت های پاپ به دیدار از موزه ها می پردازند.
مجموعه ای از امكانات ورزشی قابل استفاده عموم با قیمت مناسب توسط مسئولین محلی فراهم شده و در عین حال تعداد باشگاهها و ورزشگاههای خصوصی نیز روبه افزایش است.
زمین های مخصوص بازی گلف بسیاری در سراسر انگلستان در اختیار علاقمندان قرار دارد.
 

مردم و عاداتشان:

مردمان مهمان نواز، اصیل و با فرهنگ، معتقد به نظام طبقاتی و متعصب، اهل مطالعه، تا حدودیی عجول و تنبل در فکر کردن اما مودب
خوردن چای و شیرینی سنت قدیمی انگلیسی ها برای دورهمی ها ی عصرانه است. جالب است بدانید هنوز هم این سنت ادامه دارد.
 

عصرانه


غذا نقش مهمی در زندگی روزمره مردم انگلستان دارد. تنوع بیش از هزار نوع دسر و شیرینی، بیش از ۷۰۰ نوع پنیر، انواع ساندویچ، مربا و مارمالاد. تجربه یک عصرانه لوکس با طعم چای و شیرین ها ی خوشمزه محلی انگستان را از دست ندهید. این سنت از قرن ۱۸ و ۱۹ رواج پیدا کرد. درآن زمان مردم انگلیس تمایل به خوردن صبحانه های مفصل و طولانی، ناهار کوچک و شام دیر وقت داشتند و بیشتر اوقات روز و قرارهای کاری را منوط به این ساعات میکردند.
 

صبحانه لندنانگلیس با شیرینی ها و دسرهای رنگانگ و متنوعش معروف است. مردم انگلیس به شیرینیجات علاقه بسیاری دارند و شاید به همین دلیل است که شکلات ها، دسرها و شیرینی جات متنوع به عنوان یکی از جاذبه های توریستی این کشور مطرح شده است. به طور مثال می توان از کیک باتنبرگ که به مناسبت ازدواج دختر ملکه ویکتوریا در سال۱۸۸۹ پخته شد و دسر Eton mess که به مناسبت بازی بین کالج اِتُن و کالج وینچستر پخته می شود، نام برد. همانطور که می بینید غذاها و دسر های انگلیس مانند همه کشورها همانند ایران فلسفه جالبی در دل خود دارند.شیرینی
 

بهداشت

سرویس ملی خدمات بهداشتی جامعی دارد که بر اساس دریافت مالیات بوده و رایگان (NHS)، می باشد که سیستم مراقبت بهداشتی دولتی در انگلستان است. معالجه رایگان منوط به اقامت در انگلستان و نه براساس ملیت بلکه یا پرداخت مالیات یا پرداخت حق بیمه دولتی است.
بیشترین مشکلات مربوط به سلامتیMRSA، استعمال دخانیات، چاقی، مواد مخدر و استفاده بی رویه از مشروبات الکلی و بهداشت جنسی است.

بهداشت و درمان اولیه
عموم افراد مقیم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رایگان كه توسط یك پزشك خانواده محلی یا پزشك عمومی (GP) ارائه می شود، برخوردار می گردند. در موارد اورژانس، صرف نظر از وضعیت اقامتی فرد، معالجات به صورت رایگان انجام می شود.
هر پزشك عمومی حسب صلاحدید خود می تواند هر بیمار را اعم از مقیم یا غیر مقیم به صورت رایگان بپذیرد.
در صورتی كه خارج از ساعات كاری معمول پزشك خود به درمان و مشاوره پزشكی نیاز پیدا كنید، می توانید با خط مستقیم تماس NHS به شماره 08454647 تماس بگیرید. اطلاعات و راهنمایی لازم در مورد بیماری های شایع و روش های معمول مقابله با آنها را نیز می توانید از سایت وب NHSDirect ، به نشانی زیر، دریافت دارید:
www.nhsdirect.nhs.uk

خدمات بیمارستانی NHS
هر یك از اتباع عادی انگلستان می توانند از خدمات بیمارستانی رایگان NHS استفاده كنند. گروه های دیگری از افراد منجمله كسانی كه برای كار به انگلستان آمده اند نیز از این حق برخوردارند.
برخی خدمات بیمارستانی NHS، از قبیل درمان اورژانس و مشاوره خانواده، صرف نظر از وضعیت اقامتی فرد، به صورت رایگان ارائه می شود.
غیر از موارد اورژانس، خدمات بیمارستانی NHS پیرو ارجاع توسط پزشك عمومی بیمار صورت می گیرد.
شما می توانید مشروح شرایط برخورداری از خدمات رایگان NHS را با مراجعه به سایت وب NHS در نشانی زیر دریافت كنید: www.nhs.uk

خدمات پزشكی خصوصی:
یك پزشك عمومی می تواند شما را به عنوان بیمار خصوصی بپذیرد كه در آن صورت پرداخت حق ویزیت لازم خواهد بود. در صورت تمایل به مراجعه به یك پزشك متخصص به طور خصوصی و پولی می توانید از طریق پزشك عمومی معالج خود و با مراجعه مستقیم به مطلب پزشكان متخصص اقدام نمایید
به منظور كسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات درمانی خصوصی به English Community Care Association در نشانی زیر مراجعه كنید:
www.ecca.org.uk
 

رانندگی

حداقل سن مجاز برای رانندگی در بریتانیا 17 سال برای خودروهای با اندازه متوسط و 21 سال برای كامیونهای بزرگ و اتوبوس است.
اعتبار گواهینامه خارجی در بریتانیا به كشوری كه گواهینامه در آن صادر شده و نیز صلاحیت آن به عنوان یك مقیم جدید و یا یك بازدید كننده بستگی دارد.
و در اغلب موارد دارندگان گواهینامه رانندگی می توانند برای مدت زمان مشخص و یا تا زمان اعتبار گواهینامه خود در بریتانیا رانندگی كنند. سپس عموماً می توانند گواهینامه خود را به گواهینامه GB تبدیل كنند.
در صورت خرید اتومبیل سالانه باید مبالغی جهت بیمه شخص ثالث، معاینه فنی اتومبیل و همچنین مالیات استفاده از خیابانها و جاده ها هزینه کنید.
 

حمل و نقل شهر

لندن از جمله پررفت و آمدترین شهرهای دنیاست و چه برای رفتن به آن و چه برای خارج شدن از آن، راه های بی شماری پیش روی مسافران است. لندن چند فرودگاه مهم هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها هیثرو است. علاوه بر این می‌توان از طریق آب‌های آزاد هم به این شهر رسید.
با این حال اتوبوس از بقیه گزینه‌ها مناسب‌تر است. خیابان های شلوغ و آلوده لندن، رانندگی یا حتی دوچرخه سواری را در این شهر سخت و طاقت فرسا کرده است و بنابراین بهترین کار، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شهر مثل اتوبوس‌های قرمز دوطبقه یا تاکسی‌های سیاه و راحت آن است.
قایق‌های مسافربری زیادی هم در رودخانه و کانال‌های شهر رفت و آمد می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از آثار دیدنی لندن در نزدیکی یکدیگر قرار دارند، پیاده روی می تواند گزینه مناسبی برای جابه جایی بین آنها باشد. مترو لندن با 12 مسیر مجزا، بهترین و سریع‌ترین راه برای جابه جایی در شهر است.
 

جغرافیا

تنها شاخصه جعرافیایی لندن رودخانه تیمز است. این رودخانه از جنوب غرب لندن وارد شهر می‌شود و به سمت شرق می‌رود. دره تیمز هم یکی دیگر از شاخصه‌های جغرافیایی شهر است که در آن چند تپه مانند تپه‌های پارلمان و ادینگتون وجود دارند.

تاریخ و فرهنگ

تاریخ
لندن شهری باستانی به شمار می‌رود. در تاریخ با این که نشانه‌هایی از اقامت انسان‌ها در این منطقه پیش از رومی‌ها دیده می‌شود، اما اولین بار که نام این شهر در منابع تاریخی دیده می‌شود مربوط به دوران پس از فتح بریتانیا توسط روم می‌شود. این شهر توسط رومی‌ها با نام لاندینیوم بنا شد و 17 سال با این نام زنده بود. در سال 61 پس از میلاد این شهر در حمله قبایل بومی با خاک یکسان شد.
در سده دوم پس از میلاد لندن رومی حدود 60 هزار نفر جمعیت داشت. اما با افول قدرت امپراتوری روم این شهر کم‌کم از سوی ساکنانش ترک شد و در قرن 5 پس از میلاد بسیاری از ساکنانش آن را ترک گفته بودند.


در سده ششم میلادی، آنگلوساکسون‌ها شهر دیگری درکنار لاندینیوم ساختند و آن‌را لاندنویک نام‌ نهادند. این شهر هم در سال 851 توسط وایکینگ‌ها با خاک یکسان شد.
بیست سال بعد از آن آلفرد کبیر شاه جدید انگلیس صلح برقرار کرد و این شهر را دوباره به درون دیوارهای دفاعی لندن رومی منتقل کرد. این شهر پس از آن ایلدویچ نام گرفت که به معنای شهر قدیمی بود.
این شهر تا قرن ده دوباره به دست وایکینگ‌ها افتاد و دوباره انگلیسی‌ها آن را پس گرفتند. در قرن ده لندن شهر مهمی در انگلیس محسوب می‌شد اما با این حال مرکز حکومت در وینچستر قرار داشت.


در قرون وسطی و با پادشاه شدن ویلیام فاتح شهروندان لندن دارای امتیازات ویژه‌ای شدند. در سال 1097 ویلیام دوم قصر جدیدی در کنار شهر لندن ساخت که وستمینستر نام گرفت و مقر حکومت را در آن قرار داد که هنوز هم مقر پادشاهی انگلیس است.
در قرن دوازدهم وستمینستر و لندن به واسطه بزرگ شدن به هم رسیدند و بالاخره وینچستر را کنار زدند و به عنوان پایتخت انگلیس شناخته شدند. تا قرن چهاردهم روز به روز بر تعداد ساکنان این شهر افزوده می‌شد.
لندن در قرن سیزدهم 100 هزار نفر جمعیت داشت. در قرن چهاردهم اما بیماری سیاه یا همان طاعون یک سوم جمعیت این شهر را نابود کرد. پس از آن تا قرن هفدهم دوباره جمعیت شهر بیشتر شد.


در قرن هفدهم دوباره بیماری طاعون به لندن زد؛ این بار برای آخرین. پس از آن لندن دیگر هرگز دچار بیماری‌های سراسری و مهیبی که جمعیتش را نابود کند نشد.
لندن در قرن هجدم بزرگ‌تر شد و د رقرن نوزدهم به بزرگ‌ترین شهر دنیا تبدیل شد. یکی از علل گسترش سریع شهر احداث خطور راه‌آهن در این شهر بود که حومه شهر را به مرکز وصل کرد و دسترسی شهر برای مردم حاشیه‌نشین را آسان کرد. بزرگ‌شدن شهر و شلوغی خیابان‌ها مسئولان شهر را به فکر احد
اث اولین مترو جهان انداخت. زیرساخت‌ها در لندن بین سال‌های 1855 تا 1889 به سرعت گسترش یافتند و در همین سال‌ها لندن در تقسیمات کشوری از شهر به یک پله بالاتر ارتقا پیدا کرد.


این شهر در سال‌های جنگ‌ جهانی دوم بر اثر بمباران‌های آلمان نازی صدمات بسیار زیادی محتمل شد و 30 هزار نفر از شهروندانش جان خود را از دست دادند. در دهه‌های 1950، 60 و 70 مناطقی از شهر که بر اثر بمباران نابود شده‌ بودند به سرعت بازسازی شدند که همین سرعت در بازسازی، هویتی ناهمگون از نظر معماری به لندن داده است.
در سال 1965 مناطق بیرونی لندن هم به آن اضافه شدند و لندن بزرگ در همین سال شکل گرفت. در سا‌ل‌های پس از جنگ جهانی دوم موجی از مهاجرت به لندن به راه افتاد و افراد خارجی بسیار زیادی از کشورهای مختلفت به ویژه کشورهای عضو جامعه مشترک‌المنافع به این شهر آمدند.
از دیگر اتفاقات لندن پس از جنگ جهانی دوم و دهه‌های پایانی قرن بیستم می‌توان به تروریسم در این شهر اشاره کرد.
تهدیدهای مستمر این شهر از سوی گروه‌های جدایی‌طلب ایرلندی تا سال 1997 و آتش‌بس میان گروه‌های درگیر ادامه داشت. پس از آن مهمترین اتفاقی که در این شهر افتاده است بمب‌گذاری انتحاری 7 جولای 2005 در مترو لندن است

با دارا بودن بیش از ۲۱ سایت جهانی ثبت شده در یونسکو قدمت تاریخی این امپراتوری کهن به راحتی مشخص می شود.
مثالهایی چون واکینگ ها،شاه آرتور و میراثش ،دیوید کاپرفیلد، الیور تویست .....
 

چالز دیکنز

چالز دیکنز(نویسنده رمان ، دیوید کاپرفیلد - آرزوهای بزرگ - الیور تویست )

رُمان های مشهور انگلیسی که خود بیانگر تاریخ و فرهنگ این کشور در عصر های مختلف هستند و اینها همه باعث می شود با پا گذاشتن به این کشور حس کنید که قبلا در انگلیس بوده اید این سرزمین دارای نمادهای و میراث تاریخی و فرهنگی بسیاری از چمله برج ساعت که می توان بعنوان اولین نمادهای کهن با هزار سال قدمت میزبان خاندان سلطنتی انگلستان بوده است، مطرح گردد.
 

برج ساعت لندن

برج لندن یا ساعت
 

کلیسا جامع سنت پائول

کلیسا جامع سنت پائولکشور امپراطوری و خانواده سلطنتی، قصر سلطنتی، خانه جواهرات سلطنتی، برج ساعت، زندان برج ،همه و همه یاد آور تاریخ کهن این سرزمین است.
 

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت 


تاج سلطنتی انگلستان با بیشتر از ۲۴۰۰۰ قطعه الماس و جواهر منتظر جشمان علاقه مندان است.فرهنگ

ارتباطات در انگلیس
228 کانال تلویزیونی در این کشور برنامه تولید می‌کند.
دامنه اینترنتی آن .uk است و 5.118 میلیون میزبان اینترنتی در آن فعال است.
این کشور جزو کشورهای با خطوط پرسرعت اینترنت در جهان است و 33.534 میلیون کاربر اینترنتی دارد.

سیاست و نظام

در انگلستان دموکراسی پارلمانی حاکم است. البته نظام آن پادشاهی است و ملکه به صورت فرمایشی در بالاترین مکان کشور نشسته است. نخست‌وزیر رئیس دولت و تصمیم‌گیرنده در امور سیاسی است. ملکه آن در حال حاضر الیزابت دوم است. این کشور یکی از بزرگترین مستعمرات دنیا را در طول سالیان طولانی داشته است.
انگلیسی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: «خورشید هیچ‌گاه در سرزمین بریتانیا غروب نمی‌کند.» که کنایه از مستعمره‌های فراوانشان بوده است.
نخست وزیر انگلیس که رئیس دولت هم است از میان حزب حاکم انتخاب می‌شود. نخست وزیر و کابینه‌اش باید تائید ملکه را هم داشته باشند و معمولا هم ملکه آنها را تائید می‌کند.
سن قانونی در این کشور 18 سالگی است و از این سن حق رأی به افراد داده می‌شود و مسئولیت‌های قانونی شامل حال آنها می‌شود.

فشارهای سیاسی:
دولت کارگری در کاهش دادن تاًثیرات بحران جهانی، تحت فشار است. پانسیونها، تحصیل و خدمات بهداشتی در انگلیس موارد قابل توجهی هستند.
 

آب و هوا و محیط زیست

آب و هوای لندن نسبت به دیگر شهرهای انگلستان معتدل تر بوده، هوای این شهر تقریبا همیشه شرجی و مرطوب است.
زمستان ها چندان سرد نیست و تابستان ها هم آب و هوای ملایمی در انتظار شهر خواهد بود، اما آب و هوای لندن اصولا دمدمی مزاج است و حتی در اوج تابستان هم باید انتظار باران را داشت.
دمای هوای شهر در تابستان نهایتا به 30 درجه سانتیگراد و در سردترین روزهای زمستان به شش درجه بالای صفر می رسد، اما در زمستان، رطوبت هوا باعث می شود که بیشتر احساس سرما کنید.
لندن در تمام طول سال مملو از گردشگران است و فقط در زمستان ها کمی از تعداد بازدیدکنندگانش کم می شود. بهترین زمان برای سفر به لندن از نظر آب و هوا، اواسط تابستان است. مثل اکثر شهرهای بزرگ، قیمت‌هتل ها در این فصل بیش از دیگر فصل‌های سال است.
 

اقتصاد

زغال سنگ که در صنعت تولید برق به‌کار می‌رود مهمترین ماده معدنی آن است. نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می‌‌رسند، و منیزیم، فسفات – مس و آنتیموان از دیگر منابع آن است.
شرکای تجاری انگلیس در بخش صادرات آمریکا، آلمان ،فرانسه ، ایرلند، هلند ، بلژیک واسپانیا است.
آنچه انگلیس صادر می‌کند شامل کالاهای تولیدی، سوخت، مواد شیمیایی و دارویی، غذا، نوشیدنی و تنباکوست.
مهمترین شرکای تجاری انگلیس در بخش واردات آلمان، آمریکا، فرانسه، هلند، چین،نروژ و بلژیک است.
آمار ژانویه 2009 نشان میدهد که انگلستان برای اولین بار از سال 1991، دچار رکود اقتصادی شده است و با به کارگیری موازین، اقتصاد رشد نموده و بانکها نیز تشویق به ارائه تسهیلات در وام شدند.

زندگی و رتبه جهانی

متن موجود نیست

کشورها
داغ ترین ها